Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

4 cenné rady pro správce domu

podle na 19.10.2014 v Dům a byt s Žádný komentář

Domovní služby

Zaveďte domovní služby. Vytvořte systém, do kterého zapojíte každého nájemníka (myšleno jeden byt). Nájemníci budou střídat své služby v uklízení společných prostor baráku. Tím jsou na mysli zejména chodby a schodiště. Minimálně jednou za týden je nutné tyto prostory setřít a vyčistit. Tímto systémem ušetříte za uklizečku. V zimě se k uklízení také může přidat odhazování sněhu.

Mějte domovní / rezervní fond

Vždy je dobré zařídit domovní fond, kam může kdokoli dobrovolně přispět. Můžete také zavést malé povinné příspěvky, ale i s dobrovolným přispíváním se dá něco nastřádat. Důležité je, aby nájemníci věděli, že tento fond existuje. Z domovního fondu pak můžete hradit malé výdaje, ale nejlepší je nechat si domovní fond jako zálohu. Někdy se totiž sejde více věcí na ráz a vy momentálně nemáte dostatek finančních prostředků.

Každoroční rekonstrukce

Domluvte se se svými nájemníky a zaveďte jednou za rok malou rekonstrukci všech bytů. Nepůjde ani tak o nákladnou rekonstrukci, jako spíš o opravení drobných závad. Díky tomu také můžete každý rok zkontrolovat stav každého bytu a mít celý barák perfektně pod kontrolou.

Mějte pevná pravidla

Vždy je nutné vytvořit si pevná pravidla, bez kterých by nájemníci mohli Váš dům zdevastovat. Tato pravidla je nutné dát všem na oči. Vhodná je například vitrína u vchodových dveří a podobně.


Autor fotografie: Ben Husmann. Obrázek nebyl pozměněn a náleží licenci Creative Commons Attribution 2.0 Generic.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru