Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Jak na prostorný interiér – cenné tipy

podle na 16.7.2014 v Interiér s Žádný komentář

Každý se snaží mít prostorný interiér. Nikde nechce žít v stísněných prostorách. v dnešním článku si prozradíme cenné užitečné rady, jak si interiér udělat prostornější. Málo kdo tuší, že nemusíme bořit stěny a interiér rozšiřovat, často stačí využít vizuální iluze.

Přeskládání nábytku

Mnohdy stačí přeskládat nábytek a pokoj je daleko prostornější. Přitom z pokoje nemusíme ani nic oddělat a vše zachovat. Při umisťování nábytku je důležité ujistit se, zda střed pokoje zůstává prázdný. Nábytek by měl pokoj obklopovat a měl by být umístěný okolo stěn. Vnitřek pokoje musí zůstat volný. Častou chybou je například rozdělování pokoje na dvě části za pomocí nábytku. Možná pak máme dvě části pokoje, ale obě jsou velice stísněné.

Zrcadla

Zrcadla vytváří iluzi prostornosti. Umístěním veliké tabule zrcadla do pokoje Váš interiér nabude většího prostoru. Není ale zase vhodné umisťovat zrcadla tam, kde si hrají děti, nebo je frekventovaný pohyb.

Využití skla

Sklo také působí vzdušně a zbytečně Vás v pokoji neutiskuje. Není špatné volit skleněný nábytek. Například stůl může být vytvořený z pevného průhledného skla. Na vzdušnosti pokoje také přidá hodně oken.

Prostornost svého pokoje bychom určitě neměli podceňovat. Prostorné pokoje totiž blahodárně působí na naši psychiku, zatím co pokoje, které nás utiskují, způsobují deprese.

Interiér
Autor obrázku: nateClicks. Obrázek nebyl změněn a spadá pod licenci Creative commons Attribution 2.0 Generic.

Štítky: , , ,

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru