Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Jak pečovat o zahradní nábytek

Pod zahradním nábytkem si můžeme představit mnohé. Jde zejména o stůl, židli popřípadě lavičku. Zahradní nábytek bývá zejména dřevěný, nicméně to není podmínkou. V dnešním článku si můžete přečíst, jak o tenhle nábytek pečovat.

Zahradní nábytek je pouze sezónní

Nejdůležitějším pravidlem pro správnou péči o zahradní nábytek je využívat ho pouze v době, na kterou je připraven. To je nejčastěji konec jara, celé léto a začátek podzimu. Přes celou zimu je nutné mít tento nábytek důkladně poklizený.

Ochranná vrstva nábytku

Do zahrady se nehodí nábytek, který je potažený lakem, nebo povrchem, který není odolný vodě. Vhodné je potažení barvou, jež je odolná vodě. U takového nábytku je pak nutné provádět přetření po každém poškození povrchu, popřípadě po oslabení této vrstvy.

Drobné opravy

Čas od času je nutné provést nějakou drobnou opravu. Může jít například o přetření kousku nábytku ochrannou vrstvou. Nesmíme také zapomínat na čištění tohoto nábytku.

Obrana proti hmyzu

Také není špatné čas od času použít sprej proti hmyzu. Na venkovním nábytku se často mohou usadit pavouci, chrousti, ušáci apod. Sprejem proti hmyzu se jich můžeme účinně zbavit.

Obrana proti plísni

Ve venkovních prostorách často musíme počítat s plísní. Proti plísni se dá efektivně bojovat chemickou cestou. Jak an to si můžete přečíst v dříve publikovaném článku: Zbavte se plísní v bytě.

Štítky: , , , ,

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru