Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Když se do zdiva dostane vlhkost

podle na 24.7.2014 v Dům a byt s Žádný komentář

Vlastníte-li nějaký objekt, může se vám stát, že do jeho zdiva začne pronikat vlhkostZdivo se začne uvnitř poškozovat a zanedlouho je problém zřejmý i na pohled – vzniknou plísně, solné výkvěty, mapy, které dávají jasně najevo, že se zdivem není něco v pořádku.

Pravděpodobnost vzniku takového situace se zvyšuje se stářím objektu, stejně tak však mohou být postiženy i novější objekty, kde bylo při jejich výstavbě něco zanedbáno. Důvodem bývá ve většině případů nedostatečná izolace, která by okolní vlhkost byla schopna zadržet. Výsledkem je pak absorpce vlhkosti do zdiva a nutnost provedení sanace zdiva.

Sanace zdiva

Sanace zdiva má za úkol pomocí osvědčených metod dodat zdivu nyní chybějící či nedostatečnou izolační vrstvu, aby nedošlo k narušení samotného zdiva či celé konstrukce a zároveň bylo zamezeno průniku okolní vlhkosti do zdiva.

Přistoupíme-li k tomu, že provedeme sanaci, musíme si uvědomit, že se nejedná o zcela jednoduchý úkol. Sanace vlhkého zdiva je třeba provést tak, jak to vyžaduje konkrétní situace. Neexistuje žádný osvědčený a univerzální postup. Vždy je třeba, aby odborník zhodnotil situaci a vybral pro sanaci tu nejvhodnější metodu (injektáž zdiva, svislá hydroizolace, podřezání zdiva, apod.). Pouze tak lze počítat s kvalitním výsledkem, který spolehlivě zabrání průniku vlhkosti do zdiva v budoucnu.

Zkušenosti a odborný přístup

Protože provedení sanace patří mezi složitější úkony, bez odborného přístupu může mít provedení sanace zdiva fatální následky. Proto vždy vybírejte zkušené odborníky a zavedené firmy v oboru, které mají za sebou léta praxe a mluví za ně jejich kvalitně odvedená práce založena na zkušenostech a znalostech.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru