Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Ke krbu patří komín

podle na 14.8.2014 v Interiér s Žádný komentář

Už jste se rozhodli, že budete chtít vaši domácnost vytápět tuhými palivy? Potom je na čase vybrat vhodné topidlo a k němu odvod spalin. Jedná-li se o prostornější dům, jeví se jako nejpříhodnější řešení krb. Krby jsou tradičně složeny z krbové vložky a krbové obestavby s tím, že krbová vložka se stará především o dokonalé spalování paliva. Díky moderním materiálům a nejnovějším technologiím, které byly pro realizaci použity, dosahují krbové vložky maximální účinnosti spalování a zároveň se pochlubí minimální spotřebou paliva. Díky tomu se krby stávají velmi úspornými a ekologickými zdroji tepla.

Krbové obestavby mají funkci především estetickou, kdy doplňují krbové vložky a dodávají jim moderní vzhled, zároveň však působí i jako akumulační prvek, který dokáže absorbovat velké množství tepla a uvolňovat jej potom do interiéru postupně. Díky různým stylům obestaveb můžete mít krb v jakékoli podobě vás napadne, velmi moderní jsou krby zabudované ve zdi, ale i prostorově uspořádané krby – 3D krby v nejrůznějších barvách a provedeních.

Je však třeba si uvědomit také to, že samotné topidlo není všechno, aby systém vytápění dobře fungoval, potřebuje také mít kvalitní odvod spalin, ten je obvykle realizován napojením krbové vložky nebo kamen na kouřovod a tento kouřovod je dále veden do komínu. A právě komínový systém je velmi důležitý pro účinnost spalování topidla. Odpovídá za ni komínový tah, který charakterizuje schopnost komínu odvést spaliny pryč z otopné soustavy.

Není-li komínový tah optimální, účinnost spalování se snižuje. Komínový tah lze ovlivnit zejména volbou rozměrů komínového potrubí a dále je možné jej podporovat a regulovat speciálními prvky. Pro odvod spalin z tuhých paliv se doporučují nerezové komíny, které jsou maximálně odolné i vůči kyselým kondenzátům. Hledáte-li obchod, kde pořídíte topidlo i odvod spalin, navštivte Krby-stavba.cz, zde najdete kompletní sortiment.

Kvalitní krb

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru