Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Komín pro odvod spalin

podle na 14.8.2014 v Dům a byt s Žádný komentář

Nerezová ocel je velmi často používaný materiál. Je oblíbená především pro svou odolnost vůči vysokým teplotám, vlhkosti a chemickým látkám, díky tomu je možné z ní vyrobit nejrůznější užitečné produkty a součástky odolné proti opotřebení a poškození. V současné době se stále častěji používá tento materiál také k výrobě komínů.

Dříve se komíny stavěly výhradně z cihel, postupně však lidé přišli na to, že pokud doma topí tuhými palivy, komín se po poměrně krátké době užívání začne rozpadat. Bylo tedy jasné, že při spalování tuhých paliv vznikají velmi agresivní spaliny, které komín poškozují. Komu ještě komín stojí a je v relativně použitelném stavu, tomu stačí jej vyspravit pomocí komínové vložky. Komínové vložky se rovněž vyplatí volit z nerezu, vyrábí se v nejrůznějších rozměrech a provedeních, aby bylo možné je použít do jakéhokoli komínu.

Komínové vložky jsou vlastně obyčejné jednoplášťové nerezové komíny, které můžete samozřejmě použít i samostatně, další možností jsou dvouplášťové izolované komíny, které se nejčastěji umisťují do interiérů, kde hrozí nebezpečí kontaktu s komínem. Izolované nerezové komíny jsou vybaveny vrstvou tepelné izolace mezi oběma nerezovými plášti, takže se o povrch komínu nespálíte.

Zajímavým řešením komínu je také hybridní nerezový komín, který se skládá z vnějšího nerezového pláště a vnitřní keramické vložky. Komíny nerez mají celou řadu výhod, mezi ty nejvýraznější určitě patří jejich dlouhá životnost daná odolností nerezového komínu, dále potom nízká hmotnost komínu a snadná manipulace. Tu podporuje především fakt, že nerezové komíny se vyrábí po jednotlivých dílech. Díky tomu si můžete komín velmi jednoduše přizpůsobit vašim požadavkům. Zvolte si i vy univerzální, bezúdržbové a trvanlivé řešení odvodu spalin z vaší otopné soustavy a nechte si namontovat nerezový komín.

Nerezový komín

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru