Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Na co myslet při nákupu nového nábytku do koupelny?

podle na 5.8.2014 v Interiér s Žádný komentář

Měl by být krásný, praktický i kvalitní. V současné době máte možnost koupit nábytek, který všechny vaše nároky splňuje. I kdyby jste nakupovali pouze jednu koupelnovou skřínku, máte rozhodně z čeho vybírat!

Ještě před tím, než vám povíme, co by vaší pozornosti při koupi koupelnového nábytku uniknout nemělo, řekneme si, čemu se vyhnout.

Při výběru nábytku do koupelny se ujistěte, že je vhodný do vlhkých prostorů. Někteří výrobci totiž na svých výrobcích uvádí, že nejsou vhodné pro styk s vodou. Nábytek by měl snést změnu vlhkosti i teploty a rozhodně by ho neměla ohrozit ani jemná sprška vody.

Praktičnost by měla být na prvním místě!

I když je jisté, že nábytek do koupelny vás musí zaujmout především svým vzhledem, praktičnost s postupem času oceníte. Nedělejte kompromisy ve svých požadavcích a volte nábytek, který vám bude vyhovovat rozměry, způsobem ukotvení, úložným prostorem atd. Skřínky by měly mít prakticky řešené šuplíky, které si můžete vybavit organizéry.

U závěsného nábytku oceníte především optickou vzdušnost a snadný úklid pod nábytkem. Závěsné skřínky jsou vhodné i do malých koupelen, které potřebují opticky zvětšit.


Velká rodina ocení skřínku s rozměrným umyvadlem značky LE BON N04.LL, které lze vybavit dvojicí vodovodních baterií.

Kvalita a odolnost materiálu

V poslední době patří mezi nejpoužívanější materiály tzv. MDF deska, což je slisovaná drť, která je tmelená pryskyřicí. MDF desky jsou navíc potáhnuté fólií nebo lakem, díky tomu získává nábytek na odolnosti vůči vlhkosti.

Kvalitní nábytek má až 5 vrstev laku, díky čemuž je skutečně odolný vůči bobtnání a klížení. Při použití povrchové fólie metodou vakuového lisování, má nábytek pouze jeden spoj v zadní části.

Tvar nábytku

Při výběru narazíte na koupelnový nábytek ostrých hran, i ten zaoblený. Zaoblené skřínky jsou vhodné pokud máte malé děti a také v případě, že chcete svou koupelnu zútulnit.

 

 

Ostře řezaný nábytek značky LE BON potěší na pohled i na dotek. Skřínka s umyvadlem je vybavená plnovýsuvem, díky kterému získáte přehled o kompletním obsahu. Skřínka se zrcadlem má příjemně řešený úložný prostor.

Pokud vsadíte na ostré hrany, získáte jistotu, že váš koupelnový nábytek bude trendy i za několik let.

Jaký nábytek zvolíte vy?

 

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru