Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Nostalgie nebo moderní interiér? – rustikální nábytek

podle na 29.6.2014 v Interiér s Žádný komentář

Nábytek je vnímán jako užitný materiál každé domácnosti, to ale není tak úplné vnímání. Nábytek má velký umělecký potenciál, který v moderním světě je až na druhém místě. Přitom se ročně v truhlárnách vyrábí mnoho zajímavého a originálního nábytku ze dřeva, který ne vždy najde svůj plný potenciál.

Historický nábytek je v dnešní době znova vyráběn buď z masivního dřeva a nebo z odlehčeného měkkého rustikálního dřeva jako je borovice, modřín, nebo smrk. Oblíbené jsou především historické repliky, kterými si můžete vybavit Váš domov.

Vhodná volba nábytku

Truhláři a obchody nabízí mnoho druhů nábytku, dle jednotlivých historických slohů a nebo moderních trendů. Nábytkem ze dřeva můžete vybavit nejen svůj dům, ale také kupříkladu kancelářské prostory, restaurace a další nebytové prostory. Pro každou místnost ať už obytnou či ne, se styl nábytku liší. Je důležité najít dobrý kompromis mezi designem a užitnou hodnotou rustikálního nábytku.

Rustikální nábytek

Rustikální nábytek je novodobý trend v truhlářství z lehkých dřevin. Takto zhotovený nábytek má mnoho praktických výhod. Jedná se o lehčí nábytek než nábytek z masivu, tudíž je mnohem jednoduší s ním manipulovat a stěhovat jej.

Nábytek z měkkého dřeva je velmi těžko rozlišitelný od nábytku z masivu. Další designovou výhodou je snadná tvarovatelnost a zpracovatelnost jednotlivých detailů nábytku.

Proč nakupovat rustikální nábytek?

Jedná se o levnější způsob dřevěného nábytku než je nábytek z masivu. Jeho vzhledové zpracování je na vysoké úrovni. Velká podobnost s nábytek z tvrdých (masivních) dřev.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru