Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Rustikální nebo moderní nábytek? Vyberte si svůj styl!

podle na 18.10.2014 v Interiér s Žádný komentář

Co si představíte pod pojmem rustikální? Zastaralé? Nezajímavé? Nudné? Pak dovolte, abychom vám význam tohoto slova trošku upřesnili. I přesto, že rustikální má mnoho společného s původním, rozhodně se nejedná o nic starého nebo nudného. Nejčastěji můžeme pojem rustikální zaslechnout ve spojení s nábytkem. Takový rustikální nábytek v sobě ukrývá určité kouzlo, dokonalost, ale i notnou dávku nostalgie a patiny, která jej odlišuje od všech ostatních stylů. Klasický nábytek se stává součástí moderních interiérů a mnohdy sem zapadá více, než poslední výstřelky kreativních designérů.

Kam se hodí rustikální nábytek?

Jak již samotný název tohoto druhu nábytku napovídá, komponenty a doplňky v rustikálním stylu se převážně hodí do podobně zařízených interiérů. Taková rustikální židle vyvedená v klasických dřevitých barvách s oslňujícím nádechem dob dávno minulých nadělá mnoho parády v pracovně, obývacím pokoji, ale třeba také v kuchyni, která by měla být místem společných setkání, dobrého jídla a pití. Společnosti, které se výrobou rustikálního nábytku zabývají, do svého sortimentu často kromě klasického nábytku ve formě židlí, křesel nebo pohovek, zařazují i originálnější kousky, mezi které patří třeba komody, rustikální skříně nebo celé televizní stěny a knihovny.

Vyměňte rustikální za moderní

Pokud vám rustikální nábytek mnoho neříká, nebo jednoduše nechcete stylizovat zbytek interiéru do tohoto stylu, pak zajisté naleznete zalíbení v nábytku moderním. Jestliže však nechcete experimentovat s posledními hity bytových designérů, pak vsaďte na eleganci od firmy Olivieri Praha, která se zaměřuje na výrobu rustikálního a moderního nábytku té nejvyšší kvality. Od ostatních výrobců se Olivieri liší svou jedinečnou italskou elegancí, osobitým stylem i vysoce kvalitními materiály, které jsou pro výrobu jeho nábytku použity. S italským nábytkem této značky proměníte svůj interiér v dokonalou oázu klidu s nádechem originality a luxusu, který si bezpochyby zasloužíte.

962_35

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru