Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Samolepky na zeď – veliký trend mezi dekoracemi

podle na 11.8.2014 v Dům a byt s Žádný komentář

Velikým trendem se staly samolepky na zeď. V dnešním článku se jim podíváme na zoubek a podíváme se na ně lupou.

Materiál samolepek

Prvně jsme se zaměřili na to, z čeho se samolepky na zeď vyrábí. Samolepky na zeď jsou vyráběny ze speciální fólie z PVC. Tento materiál pro samolepky plně vyhovuje a je hodně odolný. Díky tomu mají samolepky vysokou životnost a neničí se. Z jedné strany fólie je jednobarevný motiv samolepky a na straně druhé je lepidlo.

Vzory samolepek

Díky vysoké nápaditosti výrobců můžeme vybírat z opravdu zajímavých motivů od těch abstraktních, až po detailní a propracované samolepky.

Dekorace zdi

Vhodná zeď

Samolepky je vhodné lepit na jednobarevné zdi, do kterých motiv pěkně zapadne. Nutné je soustředit se zejména na barvu. Možné je volit neutrální barvy samolepky, jako je bílá pro tmavé zdi a černá pro světlé zdi. Samotná kvalita zdi už tak důležitá není, protože využité lepidlo je vysoce kvalitní a hodně přizpůsobivé.

Aktuální trend

Oblíbené jsou moderní motivy, popřípadě obrázky, jež něco vystihují. Samolepky obecně patří mezi oblíbený trend mezi dekoracemi na zeď a jejich popularita rapidně roste. Je to zejména díky větší rozmanitosti, na rozdíl od obrazů. Zatím co obraz pokryje malé místo na zdi, samolepka se může roztáhnout klidně i na celou zeď.

Lepení samolepek

Samolepka se skládá z 3 částí. Na začátku je nutné samolepku položit na rovnou zeď a pečlivě ji srovnat. Poté se opatrně sejme voskovaná vrstva, jež leží na lepící straně samolepky. Samolepku pak můžeme umístit na zeď a pečlivě přilepit. Nálepku je dobré projet rukama od středu ke krajům. Nyní již stačí stáhnout poslední ochrannou fólii, která je umístěná na předku nálepky.

Samolepky na zeď

Samolepky můžete vybírat na stránce http://www.kvalitnisamolepky.cz/, kde si je dokonce můžete koupit s poštovným zdarma.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru