Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Software pro návrh zahrad

podle na 16.1.2015 v Zahrada s Žádný komentář

Na to abychom navrhli zahradu, máme celou řadu programů.  Existují programy na navrhování pouze zahrad, nebo kompletní programy pro 3D vizualizaci, které se užívají v technických oborech. Tyto programy nejsou určeny pro návrh zahrad, přesto výsledek může být zajímavější než v případě specializovaných programů. Další podstatné dělení se liší podle toho, zdali jsou programy placené či nikoliv.

Uživatelsky nejzajímavější jsou programy, které jsou pouze na navrhování zahrady.

Realtime Landscaping….

RLA je hodně zajímavý software, nabízí zajímavý 3D výstup a hodně kvalitní 2D „plán“. Další zajímavou funkcí jsou cenové kalkulace. Jako většina 3D softwarů má internetovou databázi pro import objektů. Jediným negativem tohoto uživatelsky velmi přívětivého softwaru je cena, která se dlouhodobě pohybuje kolem 80 dolarů za plnou verzi.

Úvodní tutoriál video pro představu:

Moje zahrada 2009

Tento program je z kategorie jednodušších a to pochopitelně vidět na možnostech i na konečném výstupu, na druhou stranu je na internetu volně ke stažení. Vhodný zejména pro začínající uživatelé. U programu jsou i doplňující informace k rostlinám v jakémsi elektronickém herbáři, což se dá považovat za velké plus. U tohoto programu se dá dokoupit něco jako rozšířená verze.

Stránky výrobce zde.

Garden planer

Zajímavý program pracující ve dvou rozměrech vám umožní rozvrhnout si zahradu z ptačí perspektivy. Základní verze je zdarma, verze, která obsahuje rozšířené databáze, se pohybuje kolem ceny 1200 Kč.

Ukázkové video

Tyto tři programy jsou asi nejlepší průřez zahradními softwary. Další možností jsou programy, které se používají pro návrhy ve stavebnictví.  Jsou to například programy z řady CAD, Microstation od Bentley, velice kvalitní freeware Google Sketch up, nebo třeba turbo FLOORPLAN. Na ty všechny dojde v některém z dalších článků. Každopádně software pro návrh zahrad existuje a pro vlastní představu je dobré ho použít.

Štítky:

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru