Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Srovnání moderních oken – výhody a nevýhody

V dnešním srovnávacím článku se podíváme na moderní okna a to zejména na dřevohliníková okna a plastohliniková okna. Oba dva druhy mají své výhody, ale i nevýhody. Před koupí je nutné zjistit si, jaká okna se Vám budou hodit víc.

O co jde

Dřevohliníková okna patří mezi nový trend. Jde o speciálně uzpůsobená dřevěná okna, která jsou na okraji opatřena hliníkovým opláštěním. Díky tomu si okna zachovávají většinu výhod dřevěných oken, ale navíc nesou vlastnosti hliníku. U plastohlinikových oken je princip stejný. Nyní si přímo prozradíme výhody a nevýhody.

Výhody dřevohliníkových a plastohliníkových oken

Jde zejména o luxusní vzhled, který okna díky hliníkové vrstvě dostanou. Tyto okna se proto hodí na moderní stavby, luxusnější domy a podobně. Poměrně nevhodné jsou na stavby staršího rázu.

Další velikou výhodou je pevnost a kvalita oken. Díky ochranné hliníkové vrstvě mají tyto okna větší životnost a výdrž. Tato vrstva tedy není jen čistě dekorativního rázu, ale má i funkční složku.

Jednou z posledních výhod je minimální nutná péče o okna. Díky hliníkové vrstvě nemusíme okna lakovat, ani přemalovávat. Jsou odolná vůči nárazům a nic se z nich neodlupuje. Právě proto jsou bezpracné a šetří jak čas, tak finance.

Nevýhody těchto oken

Nevýhodou je poměrně vysoká pořizovací cena. Průměrně je cena těchto oken až 40% větší, než cena oken normálních. Kvalita samozřejmě něco stojí. Další nevýhoda se pak objevuje u oken dřevohliníkových. Tyto okna nesmí být instalované v místech, kde se vyskytuje příliš veliká vlhkost.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru