Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Vybudujte si přírodní jezírko

podle na 23.4.2014 v Stavba, Zahrada s Žádný komentář

Vybudovat si přírodní jezírko není vůbec těžké. V dnešním článku si řekneme jak na to.

Najděte vhodné místo

Jezírko má zejména dekorační účel. Najděte si místo, kde by jezírko sedělo nejvíc. Od místa se pak může ovíjet tvar, velikost a samotná dekorace jezírka.

Hloubení díry pro jezírko

Nyní je potřeba vyhloubit díru pro jezírko. Tahle díra formuje tvar celého jezírka. Za naši redakci doporučujeme vykopat hlubokou díru. Jezírku pak není vidět na hladinu a působí tajemně.

Pokládání ochranné fólie

Nyní je třeba položit ochrannou fólii. Tu je možné zakoupit v klasických domácích potřebách. Nejvhodnější je fólie černá. Na první vrstvu fólie je dobré položit ještě druhou vrstvu, nicméně to již není potřebné. Na dno jezírka je nutné umístit pár oblázků, aby fólie lépe držela. Jestliže plánujeme mít v jezírku ryby, je potřebné ještě od jezírka umístit řasy.

Na břehu jezírka máme okraje fólie. Ty je třeba zatížit kamínky, popřípadě hlínou. Díky tomu máme fólii již upevněnou a můžeme se posunout o krok dál.

Napouštění vody

Nyní můžeme do jezírka opatrně napustit vodu a máme hotovo. U jezírka chvilku potrvá, než se usadí kal, popřípadě se odpaří chlór. Čas od času je dobré vodu dolít.

Další dekorace jezírka

Jezírko můžeme dekorovat květinami, rákosem, leknínem nebo dekoračními kameny.

 

Štítky: , , , ,

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru