Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Využijte efektivně dešťovou vodu

podle na 4.7.2014 v Zahrada s Žádný komentář

Déšť lze efektivně využít ve vlastní prospěch a dá se díky němu ušetřit tisíce korun ročně. V domácnosti se najde hned několik využití, jak dešťovou vodu zpracovat. Mimo již notorické zalívání zahrady ji například můžeme použít na praní prádla, splachování toalety, nebo například při úklidu.

Jak takovou vodu zachytit?

Dešťovou vodu lze snadno zachytit například ze střechy pomocí okapů. Následně vodu bezpečně uchovat v jímce, do doby než bude dále využita. Pro uchování je důležité si vybrat vhodnou jímku ať už objemem a nebo materiálem.

Taková to jímka vám nebude ničit krásnou zahradu, ale bude umístěna pod zemí, kde bude plnit svůj účel. Ročně tak můžete nahradit až 50% spotřebované vody ve vaší domácnosti.

Navíc dešťová voda má své výhody, jedná se o vodu měkkou, tudíž ať již při praní nebo uklízení nebude nic zanášeno nechtěnými minerály. Pořizovací cena se vám již po několika letech vrátí a na pořízení jímky už budete jen vydělávat.

Toalety na nedostupných místech

Může se vám přihodit situace, že si chcete vybudovat záchod na místě, kde není vedena kanalizace. Pro tyto případy budete muset nechat vybudovat žumpu, ve které budou hromaděny veškeré odpadní vody. O takto zřízenou žumpu se není potřeba nijak starat, akorát minimálně jednou za měsíc je potřeba, nechat ji vyvést. Toto vyvážení se v některých případech může dosti prodražit.

Domácí čistírna odpadních vod

Pokud nejste příznivcem žumpy či jímky, je tu pro vás možnost si zřídit doma ČOV – Čistírnu Odpadních Vod. Jedná se o zcela biologický proces, jenž probíhá v ČOV. Takto zřízená čistírna je náročnější na pořízení, ale následně s takovou čistírnou odpadních vod nemáte žádné problémy a nevyžaduje přílišnou obsluhu.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru