Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Zbavte se plísní v bytě

podle na 20.4.2014 v Dům a byt s Žádný komentář

Hlavní příčinou nepříjemných plísní je vlhkost. V prvním případě tedy musíme zabránit vlhkosti.

Zbavme se vlhkosti

Vlhkost nejčastěji vzniká v koupelně. Je tedy nutné mít v koupelně nějaký typ odsávače vlhkosti. Tento odsávač mnohdy bývá standardem, přesto se přesvědčte, že ho v koupelně nepostrádáte. Tento odsávač může být automatický, nebo manuální. Nejčastěji bývá odsávač vlhkosti právě manuální. Co to znamená?

Jde o takový typ odsávače, který musíte sami spouštět a vypínat. Doporučujeme tento odsávač pouštět daleko častěji, nežli jen v případech, ve kterých vlhkost vzniká. Vůbec není na škodu tento odsávač pouštět pravidelně, i bez žádné aktivity v koupelně.

Kromě koupelen hodně často vlhkost vzniká například ve sklepě, nebo v kuchyni. Vždy je důležité postarat se o správnou cirkulaci vzduchu, díky čemuž vlhkost omezíme.

Odstraňme plíseň chemickou cestou

Po zbavení vlhkosti by plíseň v bytě již vznikat neměla a pokud ano, tak jsme ji alespoň hodně zredukovali. Nyní nastává chemická část bitvy s plísní. Stačí si koupit přípravky jako je například Savo. To nám pomůže všechny části perfektně desinfikovat a plíseň porazit.

Časté uklízení a čistota domácnosti

Základem pro boj s plísní je prevence. Pro náš čistý a a bezplísňový interiér je to pravidelné uklízení. Dobrým intervalem je například jednou týdně kompletně umýt všechny podlahy, odstranit prach a podobně. Do vody je často dobré přidávat savo, popřípadě podobný desinfekční přípravek, který s plísněmi zatočí.

 

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru