Magazín plný užitečných rad a tipů pro majitele domů, bytů a zahrad.

Zpestřete si třetinu svého života – kvalitní matrace

podle na 29.6.2014 v Interiér s Žádný komentář

V průměru člověk stráví spánkem jednu třetinu svého života, což je nezanedbatelná část. Proto by pro každého člověka mělo být ulehnutí do postele a spánek nejen nutností, ale také příjemným odpočinkem a relaxací.

Správným výběrem matrace si můžete zkvalitnit Váš spánek a užívat si každou chvíli spánku. Nehledě na to, že kvalitní matrace Vám zkvalitní spánek a tím i velkou část života.

Druhy postelových matrací

Matrace se mohou dělit podle materiálu z kterého jsou vyrobeny a dle výrobní technologie.

Populárním druhem jsou matrace pěnové, jenž jsou vyrobené z velmi pevné umělé pěny. Tento druh výborně drží tvar zad a nedochází k proležení matrace a to i po mnoha letech používání.

Pružinové matrace jsou již postarší záležitostí a hodí se především pro pevné rošty postele. Velkou nevýhodou je fakt, že se postupem času pružiny proleží a opotřebují.

Latexové matrace jsou tvořeny přírodními nebo syntetickými vrstvami latexu. Ortopedické vlastnosti jsou výborné, především s dobrým druhem postelového roštu.

Sendvičové matrace jsou kombinací několika druhů, tak aby matrace byla pevná a provzdušněná.

Výběr matrace

Při výběru matrace by jste měli diskutovat s prodejcem, jenž Vám dokáže dobře poradit, která z dostupných matrací je pro Váš spánek vhodná. Dobrým výběrem matrace si můžete nejen zpříjemnit spánek ale také zkvalitnit svůj život. Nezanedbejte tuto podstatnou investici do svého života.

Odebírat

Pokud se vám líbil tento článek, přihlaste se k odběru novinek, aby se vám žádný podobný neunikl.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru